Söylesem Tesiri Yok, Sussam Gönül Razı Değil!
Söylesem Tesiri Yok, Sussam Gönül Razı Değil!

Söylesem Tesiri Yok, Sussam Gönül Razı Değil!

Mehdilik iddiası Peygamberlik iddiasıdır, fakat cesaretleri olmadığı için söyleyemezler! Gelen geldi dostum, gözleri gerçeği göremeyenler yenilerini beklemeye devam ediyorlar.
Yeryüzünün görüp göreceği son ilahi görevli Hz. Muhammed Mustafa (SAV) dir.
Geldi, görevini yaptı, “Tebliğ ettim mi?” diyerek on binleri de şahit tuttu ve gitti.
Yeni bir görevli gelecek demek haşa Allah’a yalancı demek gibi bir şeydir. Çünkü Yüce Rabbimiz Maide 3. ayette “Bugün sizin dininizi kemale erdirdim. Size nimetimi tamamladım” diyorsa; Derim ki yeni görevli bir ihtiyaç bir eksiklik olunca gönderilir. Bu durumda “Tamamladım” dedikten sonra yeni görevli gönderen Allah Kur’an-ı Kerim’i gönderdiği zaman bu sözüyle yalan mı söyledi? Haşa, öyle şey olur mu? Tövbe et! O zaman bilemedi, sonradan baktı ki işler iyi gitmiyor, yeni bir adam göndereyim, dedi öyle mi? Estağfirullah de, dinden çıkacaksın, Allah’a bilemedi demek olur mu?
İşte bunun için dostlar, Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil diyen Fuzuli’yi rahmetle anıyorum.
Tesiri olsa da olmasa da diyorum ki; Peygamberlik yani Allah’tan bizlere haber getirme işi bitmiştir, adı her ne olursa olsun, Hz. Muhammed’den (SAV) sonra, Allah’ın görevlendirdiği ve onunla bizlere yeni şeyler bildirdiği hiç bir kimse yoktur ve kıyamete kadar da olmayacaktır.
Benim görevim bildiğimi demekten ibaret, kimseyi inandırmak değil!


05.08.2016