Önümüzdeki Maçlara Bakacağız

Ülkemde “iktidardan pay alma yarışması” 15 Temmuz 2016 tarihinde hainlerin kanlı darbe girişimi sonrası yeni bir sürece girdi. Tüm din kardeşlerime sesleniyorum:
1- Ne olur, dini grubumuzun çıkarını değil Allah rızasını önceleyelim! Şehitlerimizin kanından hiçbirimize çıkar devşirmeye kalkmayalım! Bizden değil diyerek ötekileştirdiğimiz müslümanlara da din kardeşimiz diyerek bakalım!
2- Cennet hiçbir dini grubun tekelinde değildir! Fırka-ı naciye reklamlarına aldanmayalım!
3- Hazreti Peygamber ÖLMÜŞTÜR! Peygamberlik sona ermiştir! Yani: Allah veya Peygamberden yeni haber getirdiğini iddia edenlerin tamamı sahte peygamberlik iddiasındadır! Aldanmayalım!
4- Yirmi yıldır bana soruluyor? Peygamber zamanında mezhep var mıydı? Yoktu! Kaldırabiliyorsan kaldır diyorum!
5- Peygamber zamanında tarikat var mıydı? Yoktu! E o zaman niye peşindeyiz? Kaldırabiliyorsan kaldır diyorum!
6- Ne mezhebi, ne tarikatı, ne dini grupları ortadan kaldırabiliriz! Geniş otobanda aynı hedefe giden farklı şerit yolcuları olduğumuzu bilelim. Birbirimizin yanından geçerken “Selamun aleyküm” diye korna çalalım!
7-Sırat köprüsü polisi kimliğimiz varmış gibi otobanın ortasında durup farklı şerittekileri cehennem yolcusu diye işaretlemeyelim. Böyle tehlikeli işe soyunmak yerine, sağlam yol olan haddimizi bilelim!
8- “Din kardeşliğine sıkışıp kalmayalım, müslüman olmayan vatandaşlarımızı da unutmayalım” diyecek dostlara: Hele bu maçı alalım, ikinci turda vatandaşlık maçı, üçüncü turda insanlık maçı, Dördüncü turda “Yaratılanı hoş gördük Yaratan”dan ötürü maçı var! Keşke final maçına direk çıkaydık iyiydi!
1 Ağustos 2016