İLAHİYAT PLATFORMU HAKKINDA

 

Amatör bir ruhla yola çıkan bu sitenin amacı bütün akademisyen ilâhiyatçıları bir adreste buluşturarak birbirleri ile irtibatlarını sağlamaktır.

Her sahada olduğu gibi akademik araştırmalarda da o güne kadarki birikimden faydalanmak verimlilik ve ilerleme kaydetmenin temel şartlarındandır. Bunun için de yapılmış, yapılmakta olan ve yapılması planlanan çalışmalardan haberdar olmak zorunludur.

Yurdumuzda öğrenci alan ilâhiyat fakültelerinin 80'i aştığı dikkate alındığında her bir ana bilim dalındaki elemanların birbirlerinden haberdar olmalarının epeyce zorlaştığını takdir edersiniz.

Bu sebeple, özellikle fakülte mensubu olan bütün ilâhiyatçı akademisyenleri bir sitede toplamak ve birbirleri ile irtibatlarını sağlamak istedim, bir ekip çalışması yapıp her bilim dalını en az bir arkadaşın üstlenmesini arzuladı idim, yıllarca da bu sayfada bir heyet listesi barındırdım, ama yine kendi başıma kaldığımı itiraf etme durumundayım.

Hedeflerimden vazgeçmiş değilim ama bu site için bir sınırlamaya gittim. Artık www.kelam.orgwww.mezhep.org ve www.fikih.org  örneklerinde olduğu üzere her bir bilim dalının kendi sitesini inşa etmesini teşvik etmeyi yeğliyorum.

Gayret bizden, tevfik Allah'tandır.

İlâhiyat Platformu
adına editör
Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR


Son Güncelleme: 08.12.2017